Горох та квасоля – замінник м’яса. В чому користь цих овочів та яка між ними різниця

У середині літа з’являються дуже корисні овочі – горох та квасоля. Вони надзвичайно важливі для організму, адже для багатьох людей являються замінниками м’яса. Їх можна вживати як свіжими (наприклад, смачний зелений молодий горох), так і зберігати на зиму. Яку ж користь дають ці бобові нашому організму?

Горох – смачно і доступно

Зелений горох – це продукт, який люблять дорослі і діти. Малюки з задоволенням наминають молодесенький зелений горох, який має приємний солодкуватий присмак. А дорослі обожнюють пюре, суп з гороху. Які ж корисні мікроелементи є у даному овочі? Горох багатий на різноманітні вітаміни, вуглеводи, жирні кислоти, харчові волокна, фосфор, кальцій, мідь, магній, хлор, сірку, йод, залізо, марганець, цинк.

У горосі є дуже багато клітковини, тому він є ефективною профілактикою запорів. Крім того, завдяки харчовим волокнам, горох покращує перистальтику кишечника. Якщо регулярно вживати гороховий суп, то можна покращити роботу шлунка, вивести токсини.

Горох також дуже багатий на білок. Він  надзвичайно корисний для м’язів, а також для тих людей, які нарощують м’язову масу. До того ж, вживання цього овоча покращує кровообіг, стан судин, знижує рівень цукру у крові, зменшує холестерин.

Даний овоч є дуже корисним для жінок. Особливо варто його вживати під час місячних та менопаузи. Адже він має у своєму складі вітамін В6, що допомагає регулювати рівень гемоглобіну, рідини. Крім того, горох є досить низькокалорійним продуктом, тому дівчата можуть їсти його без шкоди для фігури. Вживання гороху покращує обмін речовин, покращує стан шкіри та волосся.

При цьому, всі корисні речовини зберігаються у вареному горосі, не гірше, ніж у свіжому.

Звісно, горох потрібно вживати з обережністю тим людям, які мають проблеми зі шлунком, сечокам’яну хворобу, подагру, геморой. Не потрібно багато їсти страв з гороху і людям старшого віку, адже він може не дуже позитивно впливати на суглоби.

Горох варто їсти кілька разів на тиждень, адже він доволі тяжкий для шлунка. І якщо їсти його щодня, то можуть бути метеоризм, дискомфорт, діарея.

Колотий горох, який можна придбати у магазині, доволі дешевий – приблизно 16-20 гривень за кілограм. Свіжий молодий горох продають за ціною від 55 до 100 гривень за кілограм.

Користь квасолі

Квасоля – це продукт, який заміняє м’ясо вегетаріанцям, чудово смакує, його можна додавати у рагу, борщі, салати та інші вироби. Вона багата на велику кількість мікроелементів: вітаміни, залізо, цинк, йод, фосфор, селен, кремній, магній, амінокислоти. Квасоля має велику кількість білка, його там набагато більше, ніж в інших овочах. Квасоля є чудовим джерелом клітковини.

Звісно, даний овоч дуже важливий для організму. Адже його вживання нормалізує нервову систему, покращує сон, метаболізм, запобігає проблемам з судинами. Звісно, квасоля виводить токсини і зайву рідину, зміцнює кістки. При регулярному вживанні цього овоча покращується стан шкіри, волосся, нігтів.

Для жінок квасоля є особливо корисною, адже регулює рівень гемоглобіну, підтримує здоров’я панянок під час місячних. А ще для чоловіків даний овоч корисний тим, що запобігає проблемам з простатою, чоловічим здоров’ям.

Сира квасолька має фітогемагглютинін (токсин), тому її варто вимочувати у  воді і відварювати. Якщо ж раптом хтось захоче з’їсти сиру квасолю, то від цього буде відчуватися дискомфорт у шлунку та можуть з’явитися всі симптоми харчового отруєння.

А ще потрібно обережно їсти її тим, хто страждає від запорів. Квасолю можна вживати до 2–х разів на тиждень. Адже вона є важкою для шлунка. Крім того, її не рекомендують їсти людям похилого віку, дуже маленьким дітям, тим, хто має подагру, проблеми з нирками, шлунком. Вживання страв з квасолі інколи викликає посилене газоутворення, дискомфорт у шлунку, погіршення загального стану організму.

Квасоля теж є досить доступним продуктом. За кілограм продавці просять в середньому 40-50 гривень.

Квасоля чи горох?

І квасоля, і горох є дуже важливими і корисними. Тому вживайте їх у міру потреб свого організму. Ними можна замінити м’ясо у період дієти чи посту. На день можна вживати приблизно 90 грам бобових. У загальному, вони повинні становити не більше, ніж 9% від всього раціону.

Але якщо у вас є проблеми із шлунково-кишковим трактом, то краще перед вживанням порадитися з лікарем. А для того, щоб не було здуття після вживання бобових, потрібно проварити їх 5 хвилин у воді, а тоді злити рідину. Після того у каструлю налити воду і зварити квасолю чи горох до готовності. Звісно, якісь наслідки можуть бути, але не такі великі як при інших способах варіння. Квасолю варять приблизно 60 хвилин, горох трохи менше.

Готуйте з даних овочів з любов’ю і ви обов’язково отримуєте задоволення від їжі і користь для організму.

Джерело