Добрива для картоплі: чим підживлювати картоплю? ТОП порад

Весна-сезон посадки картоплі. Урожай цієї культури залежить від правильно підібраної ділянки, її обробки та підживлення. У сучасних присадибних ділянках немає можливості змінювати місця для висадження картоплі, доводиться вирощувати на одному і тому ж місці, це призводить до того, що грунт збіднюється, а рослина отримує меншу кількість корисних речовин. У даній статті розберемо коли, як і чим підживлювати картоплю, щоб отримати гарний урожай.

Які бувають добрива для картоплі

Для гарного врожаю картоплі використовують певні добрива відповідно до етапу вегетації рослини.

Які бувають добрива.

  • Комплексні, мінеральні добрива (добрива використовують для підживлення картоплі, серед них азофоска, нітроамофоска)
  • Органічні (добрива, які у своєму складі мають азот, калій, фосфор, кальцій, сірку тощо)

Ознаки нестачі добрива

Є певні ознаки того, що добрива для вашої картоплі не вистачає:

  • Рослина має невеликий корінь та власну довжину, так як не вистачає необхідних поживних речовин та мікроелементів.
  • Повільне дозрівання культури
  • Зміна структури, форми, кореня, стебла, листя

Підготовка ґрунту перед посадкою картоплі

Як буде посаджена картопля і на якому ґрунті, від цього буде залежати обсяг врожаю та якість культури.

Підготовка ґрунту перед посадкою картоплі.

  • Необхідно добре розпушити землю.
  • Забезпечити підживлення водою.
  • Забезпечити накопичення та збереження вологи у Грунті.
  • Видалити всі бур’яни, які заважатимуть нормальному розвитку кореневої системи картоплі тощо.

Коли підживлювати картоплю

Картоплю підживлюють безпосередньо при посадці, під час росту рослини ( як кореневе підживлення), підживлення по листу. Це відіграє велике значення для отримання якісного врожаю.

Удобрення картоплі під час посадки

За дослідженнями фахівців, внесення добрива при посадці є економічно вигідним та корисним. Що кидати в лунку при посадці картоплі кожен обирає самостійно, відповідно до рекомендацій спеціалістів, наявності необхідних речовин.

Удобрення під час посадки.

Найчастіше використовують органічні добрива, можна самостійно зробити добриво для картоплі, наприклад взявши перегній та золу (700 грамів перегною та 5 столових ложок золи) або придбати вже готову речовину для обробки картоплі, також допускається використовувати невелику кількість селітри.

Удобрення під час росту

Підживлювати головну культуру можна під час росту, під корінь, для цього можна використовувати рідке добриво для картоплі (до прикладу 1 столова ложка сечовини на 10 літрів води) попередньо необхідно легко розпушити ґрунт, а потім поливати приготовленим розчином під корінь, також можна використовувати мінеральні добрива (готують суміш азоту, калію та фосфору у пропорції 1:1:2 і змішати у 10 літрах води).

Підживлення по листу

Позакореневе підживлення проводять після прополювання, бажано у вечірній час. При  удобренні картоплі по листу поживні, необхідні речовини швидше потрапляють у рослину, стимулюють ріст, розвиток кореневої системи, що сприяє кращій якості врожаю.

Підживлення по листу картоплі.

Добрива для підживлення картоплі по листу є різноманітні, але найчастіше  використовують комплексні мінеральні, найкращі добрива під картоплю, які попередньо добре розчиняють у воді, вони містять необхідні мікроелементи для рослини.

Коли найкраще вносити добриво для картоплі

Фахівці із сільськогосподарської діяльності радять давати нітроамофоску під картоплю восени після оранки, також можна підживлювати ґрунт сульфатом калію, карбамідом. Навесні безпосередньо перед посадкою картоплі, добре вносити нітрофоску і азотосульфат, а інші додаткові мінеральні добрива краще вносити зробивши аналіз ґрунту та визначити, що саме потрібно вносити та у якій кількості.

Коли найкраще вносити добриво.

Влітку овоч також потребує підживлення, зокрема бору, борної кислоти, бор зменшує кількість пустот у бульбі, а грядки зрошують борною кислотою, на ринку є багато засобів чим удобрити картоплю влітку, серед них: Ікар, Бор, Адамін, Цеовіт тощо.

Картопля має повільний розвиток кореневої системи, тому необхідно постійно підживлювати культуру на всіх етапах вегетації, для того, щоб отримати великий та якісний урожай.

Більше корисних порад читайте в рубриці Лайфхаки на нашому порталі.

Джерело