Цікаві місця Львівщини. ТОП 5 маловідомих місць у Львівські області, які варто відвідати
Мабуть, кожен українець хоч раз у своєму житті відвідав чарівне місто Лева – Львів. І це не дивно, адже саме це українське місто входить до сотні найпопулярніших напрямків світу. Зручне транспортне сполучення, цікава історія міста, розкішна архітектура, смачна кава та затишна атмосфера – все це неодмінно приваблює туристів не лише з України, а й з-за кордону. Цікаві місця Львівщини манять всіх і всюди!
Проте, не варто забувати, що сама Львівщина – це багата туристична зона і вся область є не менш колоритною і привабливою для мандрівника, адже тут знаходяться сотні цікавих локацій, які можна відвідати та набратися захоплюючих вражень. Тож, сьогодні ми розповімо про менш відомі загалу, але не менш цікаві туристичні об’єкти Львівщини, які, на нашу думку, варто побачити кожному, а заодно і урізноманітнити свою літню відпустку. Тож приступаємо: цікаві місця Львівщини і їх детальний огляд.
Арборетум у селі Страдч
Арборетум у селі Страдч — це маловідомий ландшафтний парк, який було створено 1962 року, як дендропарк Львівського лісотехнічного інституту. Знайти це казково місце досить просто, адже знаходиться воно неподалік Львова, в околицях с.Страдч Яворівського району Львівської області. Сьогодні цей парк є структурним підрозділом Ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України та займає площу 5,7 га на території унікального природного регіону – Українського Розточчя. Цей парк виконує роль лісової дослідницької станції, основною метою якої є вивчення, зберігання та поповнення лісових насаджень Розточчя.
На території арборетрума зростає понад 350 представників деревної та трав’янистої флори. Завдяки працівникам арборетруму, загальний склад парку площею майже 6 га завжди доповнюється новими видами. На даний час окрасою Страдчівського арборетума є алея 50-річних дерев дугласії Мензиса разом із різноманітними відмінами туї західної, які висаджені у формі алей та інших вражаючих геометричних композицій. Одним словом, ідеальне місце для прогулянки та гарної фотосесії!
Вежа пам’яті біля села Недільна
Бойківська вежа пам’яті розташована на горі Діл у 4 км на схід від села Недільна, Старосамбірського району. Відстань від Львова 115 км. Перш за все дерев’яна вежа-дзвіниця – це величний пам’ятник, який вінчає хрест, розташований на висоті 907 метрів над рівнем моря. Сама ж вежа встановлена над братською могилою бійців ОУН-УПА, які загинули в нерівному бою проти нацистів у 1943 році.
Вежа пам’яті на горі Діл – є найвищою дерев’яною вежею в Україні. ЇЇ висота сягає 43-х метрів і є символічною, адже рівно стільки ж юних героїв тоді полягло на горі Діл. І хоча на сьогоднішній день цей об’єкт не є топом туристичних локацій, проте заслуговує на увагу мандрівників, адже це не тільки зворушливий меморіал, сповнений моторошною історією, а ще й неймовірна інженерна конструкція. Тож в умовах творення сьогоднішньої історії даний об’єкт може стати культовим для історичного туризму.
Окрім того, на горі Діл можна не тільки віддати шану полеглим Героям, а ще й насолодитися краєвидами цієї чудової місцевості. З оглядового майданчика вежі вам відкриється вид на найближчі гірські хребти, вздовж яких простягається річка Недільнянка.
Озера Блакитні Вікна в Ясеневі
Як не дивно, але ці озера ви навряд зустрінете в путівниках. Унікальна пам’ятка природи, або, як кажуть місцеві, карстові озера, розташовані між селами Ясенів та Жарків на Львівщині. Це особливе диво природи Вороняцького горбогір’я на Львівщині, розташоване на території Національного природного парку «Північне Поділля».
Через яскраво-бірюзовий відтінок води, озера мають назву Блакитні вікна (Сині вікна, Блакитний колодязь, Хованець). Проте, колір може змінюватися в залежності від пори року. Глибина двох унікальних водойм дорівнює приблизно 3,5-3,8 метра. Вода прохолодна і прозора. Ці загадкові водойми розташовані в густому буковому лісі і з давніх-давен про них ходять цікаві легенди.
Тож, для любителів природних туристичних об’єктів «Сині вікна» будуть чудовою знахідкою. Окрім того, біля озер пролягає багатий на пам’ятки природи туристичний маршрут – “Стежками Вороняцького кряжу”. Початок маршруту стартує у Підгірцях, а закінчується у селищі Підкамінь.
PARK3020 у селі Стрілки
Сучасна туристична локація – скульптурний PARK3020 був відкритий у 2020 році на території готельно-ресторанного комплексу Edem Resort Medical& Spa в селі Стрілки, Львівський район. Йому немає рівних в Україні ні за масштабами, ні за функціоналом. Парк розвиває та підтримує сучасну скульптуру в Україні. Тут, у мальовничому місці, зібрані найкращі роботи українських сучасних художників. Вартість квитка 250 грн з дорослого, дітям до 12 років вхід безкоштовно. 50% коштів з вартості квитка передаються на ЗСУ.
«Назва 3020 — це назва 3020 року. Ми цей парк відкрили у 2020 році та зробили свій творчий посил на тисячоліття. Ми хочемо, щоб майбутнє покоління оцінило: що ми робили, як ми жили, за що хвилювались, за що переживали, які в нас були емоції. І це ми передаємо через скульптуру», – зазначили творці проекту.
PARK3020 покликаний дати можливість скульпторам реалізуватися в межах країни й заявити про себе на міжнародній арені, ну а відвідувачі зможуть тут цікаво провести своє дозвілля та отримати новий досвід взаємодії з мистецтвом. Тож, будучи у Львові, неодмінно завітайте на цю локацію!
Столиця білих хорватів
Мова йде про незвичайний скельний комплекс розташований в селі Стільсько за 10 км на схід від районного центру Миколаєва, Львівської області. Стільсько – це не просто якесь село на Львівщині, це столиця цілої чималої країни, точніше колись існуючої – Білої Хорватії. Саме тут знаходиться загадкове кам’яне городище, відоме як Cтільське городище. Саме тут у 9-10 століттях вирувало життя білих хорватів, тих самих, яких вважають предками нинішніх галичан. Саме тут був справжній тогочасний мегаполіс у 250 гектарів, а значить тут збереглися чимало пам’яток історії: скелі, печера, підземні лабіринти і навіть жертовники (трапляються жертовні ями). Подейкують, що існує навіть підземне місто, що підтверджують тамтешні лабіринти.
Для любителів музейних експонатів, у Стільську відкритий Етнографічний музей, що розташований у приміщенні школи. Тут близько 460 експонатів, пов’язаних з історією поселення. Територія давньої пам’ятки включає в себе не лише Стільське городище, а й святилища та інженерні споруди у навколишніх населених пунктах.
Тож мерщій відправляйтеся у подорож, Цікаві місця Львівщини вас точно приємно здивують! А якщо ви обрали для себе подорож в інший регіон України, пропонуємо переглянути розділ туризм і ознайомитись із цікавою інформацією стосовно інших куточків нашої безмежно гарної країни.