Ці старі журнали та газети можна продати щонайменше за 20 000 гривень: список видань

Джерело: unian.ua

У багатьох українців на антресолях, у шафах і навіть у сараях лежать стоси макулатури – що робити зі старими газетами і журналами, окрім як використати їх для розпалювання багаття чи чищення риби, не зрозуміло. Багато хто викидає, а даремно – серед пачок видань можуть знайтися дуже цінні.

Скільки коштують старі газети і журнали – приблизні ціни

Те, наскільки цінними є старі газети і журнали, залежить від багатьох чинників. Антиквари кажуть, що на аукціонах особливо цінуються антирадянські та дореволюційні видання. Усе тому, що, наприклад, “антирадянщина” була кримінально караною справою, а зберігання будь-яких друкованих видань подібної тематики могло призвести до сумних наслідків. Тож тепер таких газет і журналів дуже мало, а обмежена кількість якраз і породжує високий попит.

Вивчивши приблизний список нижче, можна зрозуміти, скільки коштують старі радянські газети і журнали:

  • Журнал “Мисливець”, 1925 р. (річний комплект) – 36 000 грн;
  • Журнал “СССР на стройке”, 1949 рік – 75 000 грн;
  • Журнал “Огонек” (річний комплект) – 25 500 грн;
  • Журнал “Работница” (річний комплект) – 25 5000 грн;
  • “Экран. Щотижневий кіножурнал”, 1928 р. – 28 500 грн.

Журнали і газети, які виходили в момент революції, також коштують дорого – той самий “Вісник Тимчасового уряду” березня 1917 року колекціонери оцінюють у 20 000 грн і вище, а номер газети, де йдеться про те, що Микола II зрікся престолу, спокійно можна продати щонайменше за 2000 грн.

Також дуже цінуються видання, в яких згадується якась важлива історична подія, наприклад, політ Гагаріна в космос або висадка американців на Місяць. Газети, що виходили на окупованих німцями територіях у 1941-1945 роках, можуть коштувати по 10 000 гривень за номер. Якщо у людини таких примірників кілька, то вийде значна сума.

У будь-якому разі, продати старі журнали і газети можна, якщо ви впевнені у високій їхній цінності та рідкісності – за унікальними, практично музейними експонатами ганяються колекціонери, тому продаж цінного екземпляра не буде особливо скрутним.