Чернівці – цікаві місця. Що подивитись туристу в Чернівцях?

Буковина є одним із найцікавіших туристичних регіонів України – цей край вабить мандрівників дивовижною природою та безліччю древніх пам’яток, які збереглися дотепер, переживши чимало випробувань.

Головною буковинською перлиною вважається місто Чернівці – що подивитись у ньому варто допитливим туристам, які цікаві місця є його символами, чим вони особливі та куди ходять чернівчани відпочивати, розповідається далі.

Пращуром Чернівців історики вважають давньоруське городище Черн, що було засноване в XII столітті, а в наступному – було зруйноване монгольськими загарбниками. Перша письмова згадка про Чернівці датується  1408 роком. Відомо також, що в 1488 році місто здобуло магдебурзьке право й статус адміністративного центру Чернівецького повіту.

Чернівці: цікаві місця

Візитівкою та своєрідним «серцем» Чернівців є міська Центральна площа. Вона стрічає гостей великими водограями, пам’ятником Тарасу Шевченку та старовинною ратушею, висота вежі якої становить 50 метрів.

Чернівці цікаві місця: Центральна площа.

На цю башту, побудовану в стилі ампір, є можливість зійти, подолавши 126 сходинок: нагорі обладнаний оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий краєвид.

Чернівці цікаві місця. Турецька площа.

Містяни підкажуть мандрівникам з інших областей, що подивитись в Чернівцях варто і Турецьку площу. На цьому майдані, оспіваному в легендах, знаходиться турецька криниця, біля якої впродовж багатьох років чернівчани відзначали Водохреще, та оригінальна сучасна скульптура, що зображує велетенський велосипед.

Чернівці цікаві місця: Вулиця Ольги Кобилянської.

Найбільше будівель, що є взірцями старовинного зодчества, можна оглянути на вулиці Ольги Кобилянської – мальовничій, затишній, що слугує виключно для пішоходів. Тут встановлено багато гарних лавочок для відпочинку, а влітку милують око барвисті та пишні клумби.

Ексклюзивним взірцем архітектури, що очолює рейтинг цікавих будівель міста, є Будинок-корабель, зведений на рубежі ХІХ-XX століть в еклектичному стилі: зі звуженим, мов водоплавне судно, фасадом, «палубою» на другому поверсі та маленькою вежею з ліхтарем, що нагадує щоглу. Відомо, що проєкт цієї житлової споруди був створений Еліасом Папстою, а будівельні роботи велись під керівництвом Юліуса Бохнера.

Чернівці цікаві місця. Дім Корабель.

Поруч із будинком-лайнером є дві споруди, значно старіші за нього: це будинки полковника та генерал-губернатора, що височіють тут вже майже дві з половиною сотні років.

Надзвичайно цікавими з погляду архітектури є також один з корпусів Чернівецького університету (1875), зведений у стилі модерн залізний вокзал (1903) та міський драмтеатр імені Ольги Кобилянської, що є яскравим взірцем віденського бароко (1905).

Чернівці: старовинні храми

Є куди сходити в Чернівцях вірянам та поціновувачам пам’яток церковного зодчества з елегантними могутніми фасадами та поважним віком.

Чернівці цікаві місця. Вірменська церква.

У ХІХ столітті в місті була зведена Вірменська церква – зовні стиль цієї будівлі готичний, а для оздоблення її інтер’єру майстри віддали перевагу українському бароко. Усередині храму не тільки проходять богослужіння, але й працює органний зал (графік концертів зазвичай вивішується на стіні святині).

Костел Воздвиження Святого Хреста.

Костел Воздвиження Святого Хреста є римо-католицьким храмом, який у місті став першою культовою спорудою, зведеною з каменю в поєднанні стилю єзуїтського, неоготичного та бароко. Відомо, що наказ побудували його віддав австрійський імператор Йосиф II.

Чернівці. Миколаївський собор.

Унікальною церковною спорудою в обласному центрі Чернівецької області є й Миколаївський кафедральний собор. Його увінчані золотавими хрестами та блакитним верхом купола відрізняються незвичайною формою, яка може викликати оптичну ілюзію й навіть легке запаморочення (через це чернівчани прозвали храм «П’яною церквою»).

Кафедральний собор святого духа.

Оригінальну архітектуру демонструє і Собор Святого духа – його стіни пофарбовані в яскраво-рожевий колір, а інтер’єр прикрашають розписи роботи віденських митців. Цікаво, що іноземні гості називають цей храм «Barbie’s church»: він у них викликає асоціації з будиночком ляльки Барбі.

Зовсім непоказною, на відміну від вищеописаних святинь, є Миколаївська церква, що може пишатися своїм більш ніж статечним віком – збудували її далекого 1607 року. Вона є найстарішою дерев’яною церковицею Чернівців: стіни її з дуба, але фундамент кам’яний.

Музеї в Чернівцях

Заклади, куди сходити в Чернівцях варто туристам, зацікавленим експозиціями, виставками, життєвим та творчим шляхом видатних уродженців міста – це численні музеї.

Кожен із них відрізняється багатим фондом, про який у всіх подробицях розкажуть досвідчені екскурсоводи, закохані у свою професію.

Чернівці. Музей Ольги Кобилянської.

Відомими чернівецькими історично-культурними закладами є музей Ольги Кобилянської (вул. Димитрова, 5) та Юрія Федьковича (пл. Соборна, 10).

Музеєм Кобилянської стала перша власна оселя цієї знаменитої письменниці – невеликий одноповерховий маєток. Музей Федьковича діє в меморіальному будинку, де відповідний відомий письменник провів свої останні роки.

Чернівці. Музей Червона Рута.

Ще один чернівецький музейний заклад присвячений талановитому музиканту, автору безсмертного хіта «Червона рута» Володимиру Івасюку (вул. Івана Дзюби, 40/1). Відкриття музею відбулося в 1995 році в оселі, де раніше мешкала сім’я цього композитора.

Багато дізнатися про минуле міста допоможе відвідування обласного краєзнавчого музею (вул. О. Кобилянської, 28), фонд якого налічує близько 90 тисяч експонатів. На особливу увагу заслуговують колекції старовинних ікон Буковини, монет, предметів зброї, археологічних знахідок прадавніх часів та взірців стародруку.

Краєзнавчий музей «Буковинська діаспора».

Окремим експозиційним відділом цього закладу є «Буковинська діаспора» (вул. Й. Главки, 1а). У ньому представлена документація й матеріали, що розповідають про знаменитих уродженців Буковини, які жили або досі мешкають за межами України.

Шанувальникам творів образотворчого мистецтва варто відвідати Художній музей Чернівців  (пл. Центральна, 10). Його експозиції знайомлять відвідувачів з полотнами відомих українських живописців, творами іконопису та народного декоративно-ужиткового буковинського мистецтва минулих століть.

Де зупинитися в Чернівцях?

Всі цікаві місця Чернівців рекомендується оглядати зосереджено та неквапливо, намагаючись запам’ятати кожну незвичайну деталь.

Оскільки за один день обійти всі популярні туристичні локації міста неможливо, краще зняти номер в одному з місцевих готелів.

Гарним вибором мандрівників стане готель «Чернівці Арбат» (вул. Сторожинецька, 82), що неподалік Ботанічного саду та університету. Постояльцям тут пропонують апартаменти різної класності з відмінною звукоізоляцією, всіма необхідними зручностями, спліт-системами, сучасними телевізорами та безплатним інтернетом.

Чернівці Арбат.

Багато позитивних відгуків також отримав готельний комплекс «Aleanda» (урочище ГУЧ 3), в якому гості можуть користуватися не лише затишними орендованими апартаментами, але й послугами ресторану, в якому передбачене спеціальне меню для малят. Краєвиди з вікон цього готелю відкриваються неперевершені – ці гірські, річкові та панорамні пейзажі запам’ятаються надовго.

У готелі на околиці міста «Rivoli» (вул. Незалежності, 2) постояльцям з дітьми, крім стандартного спектра послуг, запропонують допомогу няні, а підприємцям – конференц-залу для проведення зустрічей з партнерами. Сервіс закладу включає прокат авто, доставляння сніданків у номер та зону відпочинку з садом.

Чернівці Rivoli.

Для найбільш вибагливих мандрівників, що можуть собі дозволити розкішні апартаменти практично в центрі міста, ідеальним рішенням стане готель «Магнат» (вул. Ольги Кобилянської, 36), з яскравим та вишуканим інтер’єром. Гості його можуть розраховувати не лише на номер елітного рівня, але й на послуги масажистів та екскурсоводів, вітальний коктейль та користування тенісним кортом.

Готель Преміум. Чернівці.

Інтер’єри в колоритному етнічному, буковинському стилі, міні-бар та кухні з електрочайником і всім необхідним приладдям чекають на постояльців у готелі «Преміум» (вул. Головна, 124-б). Практично всі, за рідкісним виключенням, відгуки про це заклад позитивні – його гості дають високу оцінку роботі персоналу та комфортності номерів.

Кращі ресторани та кафе

Які б неймовірні враження ви не отримали, оглядаючи численні визначні місця Чернівців, все одно доведеться зробити паузу для обіду або завершити насичений день смачною вечерею.

Найвимогливіших гурманів приємно вразить кухня ресторації «Панська Гуральня» (вул. Кобилянської, 5), а обслуговування в ній варте осіб королівської крові. Кухарі буквально підкорюють відвідувачів своїми фірмовими стравами, серед яких лідерами є «Пательня для трьох дужих панів» та «Цимес».

«Панська Гуральня» .

Національними буковинськими наїдками гостей почастують у ресторанчику «Чічері» (проспект Незалежності, 96). Його завсідники переважно замовляють страви на мангалі, а ще банош із білими грибами або бринзою, пляцки по-галицьки й іншу колоритну їжу, що приготована професійно та з любов’ю.

Завітати всією родиною можна і в «Гопачок» (вул. Героїв Майдану, 36-а) – ресторан з інтер’єром в українському стилі та живим куточком, в якому ваші дітлахи побачать симпатичних декоративних кроликів. Порції тут ніхто не наважиться назвати малими, все дуже смачне, є доступ до Wi-Fi, а персонал завжди працює швидко й поводиться чемно.

 Ресторація Гопачок.

Для відзначення урочистого свята чи важливої події, наприклад, завершення вашої подорожі в Чернівці, великою компанією можна вирушити до ресторації «Прем’єра» (вул. Ярослава Мудрого, 64-б). Приміщення цього престижного закладу нагадує театр, а ще його перевагами є затишна атмосфера, багате меню, величезний вибір алкогольний напоїв та фірмових десертів, що просто тануть у роті.

 Ресторан Пікнік.

Один із чернівецьких ресторанів, в якому найкраще готують морепродукти, віденський шніцель та різноманітну печеню – «Пікнік» (вул. Буковинська, 41). Родзинкою цього закладу є власна пивоварня та свій вокально-музичний колектив, що знає, як порадувати гостей.

Якщо ви плануєте мандрівку просторами рідного краю, але вагаєтеся з вибором міста, відвідайте Чернівці: цікаві місця, історичні пам’ятки, мальовнича природа та гостинні буковинці, що мешкають в цьому чудовому куточку України, вже чекають на вас!

Читайте про цікаві місця нашої країни в розділі Туризм.

Джерело