Буча – місто герой. Що подивитись туристу?

Буча – це місто, яке стало сумнозвісно відомим у 2022 році. Це – місто-герой, яке розташоване за 25 кілометрів від Києва серед мальовничих лісів. На місті нинішньої Бучі існувало село Яблунька. Селище Буча виникло у 1898 році. Саме тоді активно розбудовувалась Києво-Ковельська залізниця. Навколо полустанку і з’явилася Буча що подивитись в якій точно є!

Селище на початку минулого століття було хорошою дачною місциною. Адже тут було чисте повітря, багато дерев. Все життя вирувало навколо вокзалу. Тут був лікарський кабінет. Крім того, у Бучі був ставок, власником якого був поміщик Красовський. Він дозволяв купатися там і ловити рибу. У Бучі за невелику суму можна було зняти кімнати, а з 1909 року тут був навіть базар.

Буча: історія молодого міста

Що подивитись у Бучі є. Проте, тут немає якихось старовинних пам’ятників і архітектурних старожитностей. Адже містечко зовсім молоде. У минулому столітті воно було під радянською окупацією. А з 1938 року стало селищем міського типу.

Буча 1938 рік.

У радянський період Буча активно розвивалась, хоча була в основному промисловим селищем, де проживало близько 20 тисяч людей.

Активний розвиток Бучі почався вже з початком 21 сторіччя. З 2007 року населений пункт офіційно став містом. Зелене, красиве, сучасне місто радувало око і приваблювало киян. Тут любили жити ті, хто працював у Києві, адже містечко дуже тихе, спокійне, тут багато зелені й немає міської суєти. Куди сходити у Бучі було, адже тут з’явилися парки, торговельні центри, кафе, красива набережна.

Буча наслідки війни.

Проте найгірший і найстрашніший період місто пережило у березні 2022 року. З початком війни місто відразу страждало від обстрілів та зазнавало руйнувань. Вже 5 березня окупаційні війська остаточно закріпилися у Бучанській міській раді. Лише зусиллями українських військових містечко було звільнене 31 березня. За 28 днів страшної окупації Буча зазнала руйнувань інфраструктури, будинків, закладів освіти. найгірше те, що саме тут були здійснені жахливі злочини проти цивільного населення. Фото із Бучі облетіли весь світ і стали символом нелюдського поводження і жаху війни. Зараз відбуваються роботи з відновлення інфраструктури, у місті проживає набагато менше людей, ніж до війни. Жителі поступово оговтуються від окупації, але на відновлення ще потрібно багато часу.

Буча: що подивитись?

Вокзал

Буча що подивитись: Вокзал.

Цікаві міста Бучі — це перш за все вокзал. Адже це справжня перлина міста. Приміщення вокзалу було збудовано у 1901 році. Будівля вражала помпезністю. Адже на ній є кілька невеликих башточок, що нагадують невеликий вокзал. Архітектура станції романтично-готична, якраз за модою початку минулого століття. Крім самого вокзалу, тут збереглася   паровозна гідравлічна колонка, яка необхідна для того, щоб залити багато води у котел паротяг.

Від київського вокзалу до Бучанського власним авто можна доїхати за 50 хвилин. Від станції «Святошин» ходять електрички, а також можна доїхати маршрутками.

Садиба Штамма

Буча що подивитись: Садиба Штамм

Будинок знаходиться на вулиці Києво-Мироцька, 133. Це псевдозамок, який збудований у неороманському стилі. Був збудований у 1909 році.  Це – колишня дача радника правління залізниць Євгена Штамма. На будівлі є круглі вежі з бійницями, складний декор. Площа будинку – 675 квадратних метрів. Крім того, тут було ще й 5 інших будинків. В одному з них була відкрита школа для дітей. Штамм займався у своїй садибі благодійністю.

Під будинком-замком були підземні ходи. Саме з їхньою допомогою родина Штамма змогла врятуватися тоді, коли вирувала революція у цьому районі.

Під час радянської окупації тут був дитячий будинок. З 80-х років минулого століття тут був санаторій, де перебували діти з ментальними особливостями.

У 2004 році у садибі сталася пожежа. Тоді в санаторії перебували діти й медперсонал. Їх змогли врятувати. І дім вже ніхто не відновлював.

Будівля Штамма є пам’яткою архітектурної спадщини, проте зараз вона перебуває у занедбаному стані.

Крім того, тут є:

  • будинок Гната Лясковського
  • садиба проф. В. Б. Камінського

Проте всі ці пам’ятки знаходяться у жахливому стані. А дачний будинок композитора Л. Ревуцького у 2000-х і взагалі був знищений.

Буча що подивитись: Дача академіка Патона.

Дача академіка Патона

Дача академіка Патона, яка зараз знаходиться у критичному стані. Кілька останніх років перед повним занепадом будинок слугував домом для тих, хто був наркозалежний та безпритульний. Його ніхто не охороняв. Хоча це не лише дача знаменитого вченого Євгена Патона, а й практично єдиний дерев’яний будинок у Бучі кінця позаминулого століття.

Будівля включає в себе і 1,3 гектара землі. У 2017 році на другому поверсі сталася пожежа. Зараз в будинку вибиті майже всі вікна, розтрощені грубки, але ще збережена ліпнина, автентичність та дух епохи.

Бучанська різанина.

Буча цікаві місця має, але більшість з них ніяк не пов’язані з туризмом. Зараз місто відоме перш за все Бучанською різаниною. Люди приїжджають сюди аби побачити наслідки російської окупації. Тут ще надто жива пам’ять про звірства та могили у дворах приватних садиб. Буча – це синонім болю і  страху. Але навіть тут життя перемагає: з’являються кафе, де можна смачно поїсти. Наприклад, кафе «Джем», де можна смачно перекусити. А детальніше про ресторани Бучі можна дізнатися тут.

Буча – це невелике місто, яке складає зараз велику рану. Але туди повернулися люди, вони відновлюють своє місто, тут проживає чимало митців. І дуже скоро Буча знову зацвіте як і раніше.

Читайте про цікаві місця нашої країни в розділі Туризм.

Джерело