Бердичів для туриста. Куди піти в Бердичеві? ТОП цікавих місць

Прогулюючись досить провінційним містом, важко повірити, що колись Бердичів був великим культурним і економічним центром. Колись його називали «містом-фортецею» та «Волинським Єрусалимом». Лише величні старовинні будинки, що різко контрастують з нічим не примітними спорудами радянської епохи, нагадують нам про своєрідне минуле цього мальовничого міста. Що є цікавого в Бердичеві та куди піти туристу ви дізнаєтесь з цієї статті.

Куди піти в Бердичеві? ТОП цікавих місць

Монастир ордена босих кармелітів

Розглядаючи що подивитися в Бердичеві, зверніть увагу на Монастир-фортеця ордена босоногих кармелітів. Це не просто культова споруда, що вражає своєю величчю, а й ядро, навколо якого в’ється спіраль багатої історії міста. Він був заснований у 1634 році польським магнатом Янушем Тишкевичем, тодішнім власником Бердичева, який передав свій садибний палац із прилеглими поселеннями до рук ченців ордену кармелітів та виділив фінансові кошти на створення тут монастиря.

Будівництво тривало вісім років, протягом яких кармеліти звели дивовижний архітектурний комплекс, що включав підземну католицьку церкву, келії, торговельні склепіння та господарські споруди, а також подовжили оборонні стіни замку та зміцнили їх вежами. 1642 року монастир був урочисто відкритий, на честь цієї події Януш Тишкевич подарував ченцям чудотворну ікону Пресвятої Богородиці. Саме з цією святинею згодом було пов’язано процвітання обителі та всього Бердичева. Незабаром при монастирі з’явилися школа, бібліотека та друкарня, що перетворило його на важливий культурний та просвітницький центр.

Монастир кармелітів Бердичів

Однак у 1648 році під час національно-визвольної війни українського народу проти польського засилля монастирський комплекс був зруйнований, а самі кармеліти були змушені тікати з Бердичева. Повернувшись до міста через п’ятдесят років, вони перебудували монастир, приділивши особливу увагу оборонним спорудам. Тоді ж у монастирі виник головний храм – чарівний Маріїнський костел. Побудований у стилі бароко за проектом видатних польських та німецьких архітекторів, собор відрізнявся розкішним декором та багатим внутрішнім оздобленням.

Сумною сторінкою історії монастиря стала Друга світова війна. У 1941 році Маріїнський собор втратив свій головний скарб – ікону Пресвятої Богородиці: вона згоріла у вогні. Вогонь пошкодив самі будівлі монастирського комплексу. Відновлення обителі почалося лише наприкінці 20 століття – було реконструйовано фасад та арки головного храму, відбудовано згорілі келії. Тут розташовувалися художня та музична школи. У 1991 році верхній та нижній монастирські храми були передані католицькій громаді.

Куди піти в Бердичеві?

Сьогодні багата експозиція Бердичівського краєзнавчого музею, що розповідає про захоплюючу історію міста, та кілька цікавих тематичних виставок розташовані в одній із монастирських будівель – колишньому будинку священиків.

  • Адреса: Соборна площа, 25.
  • Телефон: +38(04143)24407.
  • Графік роботи: з 9.00 до 18.00, вихідний – неділя.
  • Ціна: безкоштовно.

Церква Святої Варвари

Цікаві місця Бердичева поповнює чарівна світло-рожева будівля костелу Святої Варвари, що має статус національної пам’ятки архітектури і є одним із найвідоміших символів міста. Отримавши в придане Бердичів, дочка багатого польсько-литовського магната Варвара в 1759 заснувала на цьому місці перший дерев’яний храм. Вона назвала собор ім’ям своєї божественної покровительки великомучениці Варвари. Однак на початку XIX століття дерев’яну споруду знесли і на її місці звели кам’яний собор, збудований у типовому для того часу стилі.

Церква Святої Варвари  Бердичів

Церква Святої Варвари має унікальну енергетику. Втім, це й не дивно, зважаючи на те, які люди відвідували його в різний час. У 1820-ті роки у Бердичеві жив молодий і тоді ще нікому не відомий польський композитор Фредерік Шопен. Тут він навчився гри на струнних інструментах у чеського професора і водночас – керував процесом встановлення органу у соборі Святої Варвари. На жаль, орган, на якому грав великий Шопен, було знищено у 20 столітті.

Але ще більшу популярність головному католицькому костелу Бердичева приніс видатний класик французької літератури Оноре де Бальзак, який у 1850 році одружився тут зі своєю коханою польською графинею Евеліною Ханьською, чиї землі лежали недалеко від храму. Через сім років у соборі Святої Варвари хрестився знаменитий англійський письменник Джозеф Конрад, оригінальний літературний стиль якого послужив орієнтиром для іншого класика – Ернеста Хемінгуея.

Церква Святої Варвари 

  • Адреса: вул. К. Лібкнехта, 25.
  • Ціна: безкоштовно, грн.

Лагуна

Розглядаючи куди піти в Бердичеві поїсти чи поринути в нічне життя міста, зверніть увагу на заклад «Лагуна». Розташований недалеко від центрального залізничного вокзалу Бердичева розважальний комплекс «Лагуна» включає нічний клуб, ресторан, обіднє кафе та літню терасу.

Нічний клуб комплексу відрізняється оригінальним інтер’єром, продуманою музичною політикою та яскравими тематичними вечірками. А ще ресторан славиться багатим та різноманітним меню: тут подають апетитні страви європейської та української кухні. У розпорядженні гостей велика зала на 150 місць.

куди піти в Бердичеві поїсти

Обіднє кафе комплексу розраховане на 50 осіб. Це ідеальне місце для тих, хто хоче швидко та смачно перекусити. Також це місце куди піти з дітьми в Бердичеві. Влітку працює літня тераса та кілька затишних альтанок для невеликих груп де можна проводити дитячі свята.

  • Телефон: +38(04143)42760.
  • Адреса: вул. Білопільська, 93.
  • Тип закладу: Клуб, Ресторан.
  • Режим роботи: Вт – Чт: з 12.00 до 3.00; Пт-Сб: з 12:00 до 5:00.
  • Місткість: 300 осіб.

Дежавю

Цей заклад вартий уваги подорожувальників завдяки своїй автентичній кухні. Ресторанний комплекс «Дежавю» розташований на території однойменного готелю, у самому центрі Бердичева. Він складається з вишуканого ресторану, караоке, більярдної, спорт-бару та лобі-бару.

куди піти в Бердичеві відпочити

У меню ресторану представлені страви європейської та української кухні. Також тут представлений гідний вибір напоїв, у тому числі найкращих європейських брендів.

Спорт-бар завжди транслює поточні спортивні події та може похвалитися відмінним вибором алкогольних та безалкогольних напоїв. Там встановлені столи для більярду.

Караоке-зал оснащений найновішою системою Evolution Pro та має велику кількість різноманітних фонограм на будь-який смак. А лобі-бар радує кавовою та чайною карткою, домашньою випічкою.

  • Телефон: +38(04143)40055.
  • Адреса: вул. Свердлова, 3-в.
  • Тип закладу: Ресторан, Караоке, Бар.
  • Кухня: Українська, Європейська.
  • Режим роботи: з 20:00 до 6:00.

Таким чином, туристам, які люблять комбінований відпочинок буде чим зайнятися в місті: вдень можна відвідати архітектурні та релігійні святині, а ввечері насолодитися українською кухнею або поринути в атмосферу нічного життя міста.

Як бачимо, завітати в Бердичів можна не лише по справах, але й в якості туриста. Тут теж є що подивитись та де цікаво провести час. Та і взагалі, Житомирська область багата на видатні локації, один лише Замок Радомисль манить туристів зі всієї України. А таких визначних місць на Житомирщині дійсно безліч!

Джерело